نظرسنجی سوالات متداول پرسش و پاسخ تابلو اعلانات نقشه سایت نمای اصلی
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
دفتر تالیف کتاب های ابتدایی و متوسطه نظری
به نظر شما استفاده از امكانات تكنولوژيكي نظير تبلت و موبايل بوسيله دانش اموزان در آموزش جغرافيا جايز است ؟
بله
خير
هنوز براي اين كار زود است
تا مهيا شدن بستر اين موضوع بايد صبر كرد
پس از اجراي آزمايشي و بررسي نتايج آن در صورت مطلوب بودن ، داوطلبانه به كار گرفته شود
پس از اجراي آزمايشي و بررسي نتايج در صورت مطلوب بودن ، بايد اجباري شود
آيا همه مشكلات ديگر ما حل شده كه به سراغ اين آمده ايم؟
خيلي وقت است كه استفاده مي شود .بچه ها در مورد تكنولوژِی منتظر اجازه ما نمي مانند 
 
 
 
منطقه ييلاقي آبشار شكر آب + تصاوير
تاريخ: چهارشنبه 4 تير 1393  ساعت: 12:47

به نام آفريننده زيباييها

آبشار شكرآب در بخش شمیرانات، جاده لشگرک، دو راهی (میدان قائم) لواسان و فشم به سمت لواسان ، روستای آهار بعد از امامزاده قرار گرفته است. روستای آهار كوهستاني و سرد سير و جزئی از دهستان رودبار قصران است. محصولاتش انواع میوه و به ویژه سیب، گیلاس، آلبالو، گردو و میوه‌های سرد سیری مي‏باشد. رودخانه زيباي آهار به طول 15 کیلومتر از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره‌های کوهِ تاربیشه گذشته و پس از مشروب کردن باغات روستاهای مسیر به جاجرود می‌ریزد.

بهترین فصل بازدید از این روستا، بهار (به دلیل وجود شکوفه‏های گیلاس) و پاییز (با درختان رنگارنگ) است. شکرآب باغستانی است ییلاقی و با صفا در غرب دره آهار که چند قنات و چشمة آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی‏های آن افزوده است. این روستا و مسیرهای غربی آن (منتهی به شهرستانک) محلی برای سیاحت و شکار شاهان قاجار بوده است. آبشار پرآب این روستا یکی از زیباترین مناظر طبیعی آن است. همچنان آبشاری فصلی و بسیار زیبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه‏های کوه قلعه دختر آهار که از مجموعه‏ای از آبشارهای زیبا تشکیل شده است قرار دارد. شكرآب در  منطقه حفاظت شده البرز مرکزی قرار دارد و از سال ۱۳۴۶ تاکنون تحت حفاظت می‏باشد. منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در قسمت جنوبی، بیشتر بصورت کوهستانی با کوههای سر به فلک کشیده، دره‏های فراوان و سر سبز و چشم اندازهای زیبا ، رودخانه خروشان، آبشارها و چشمه های متعدد، سنگها و صخره‏هایی با اشکال هندسی زیبا می باشد. این منطقه بدلیل وضعیت طبیعی خود و نزدیکی به

مراکز حکومتی مورد توجه حاکمان وقت بوده و بنا شدن قصرها، تفرجگاه‏ها و شکارگاه‏های غنی در این ناحیه از ویژگیهای آن است. حدود ۴۸ گونه پستاندار از جمله خرس قهوه‏ای، کل و بز، قوچ و میش، پلنگ، گربه وحشی، گرگ، گراز، تشی و ۱۵۶ گونه پرنده از جمله عقاب طلایی، کبک، کبک دری، تیهو ، شاهین، دلیجه و ۲۶ گونه خزنده از جمله افعی قفقازی، افعی البرزی، مار جعفری و ۷  گونه دو زیست و ۱۷ گونه ماهی، در اين منطقه شناسایی شده است.  

پس از حدود 5/1 ساعت پياده روي در كوچه باغهاي زيباي آهار به آبشار چهل پله مي رسيد كه پس از كمي استراحت در كنار رودخانه با عبور از يك شيب تند به فضاي خنك و روحاني امامزاده مي رسيد و بعد از زيارت و اقامتي كوتاه مي توانيد به سمت آبشار شكر آب حركت كنيد و از خنكاي طبيعي  اين شاهكار خلقت لذت ببريد .

بازگشت به ليست اخبار